Expeditor internațional

Posted 5 ani ago

Candidatul ideal

  • Minim 1 an experiență în domeniul transportului rutier intern / internațional (cunoștințe specifice pieței transporturilor și a legislației în vigoare) reprezintă un avantaj
  • Persoană comunicativă, rezistentă la stres, capabilă să lucreze în echipă
  • Abilități de negociere, comunicarea detaliilor legate de încărcarea / descărcarea mărfurilor
  • Inițiativă și orientare către rezolvarea eventualelor probleme
  • Abilitatea de a lucra cu termene limită
  • Fire analitică și abilități de comunicare
  • Cunoștințe de limba engleză - scris și vorbit
  • Abilități de operare MS Office, Internet

Descrierea jobului

  • Contactează și menține legătura cu clienții și furnizorii
  • Negociază și încheie contracte punctuale de transport
  • Preia și urmărește executarea comenzilor de transport intern și internațional
  • Urmărește transporturile efectuate și se asigură că s-a respectat termenul și condițiile agreate
  • Asigură fluxul informațional de la și către transportatori
  • Avizează camioanele la locul încărcării / descărcării, verifică încărcarea / descărcarea și primește / trimite confirmările aferente
  • Găsește soluțiile optime de desfășurare a transporturilor și comunică soluțiile alese de către client în cel mai scurt timp
  • Analizează prețurile și cooperează cu echipa
  • Pastrează confidențialitatea conform regulamentului intern al companiei
  • Mediu de lucru dinamic, echipa tânără, pachet salarial motivant, bonusuri atractive, posibilitate de dezvoltare, contract de muncă nedeterminat

A valid phone number is required.
A valid email address is required.